גלריית תמונות

ביטאון הלוחם
ביטאון הבית

מוזמנים לצפות בגיליון האחרון של הביטאון

הקש/י על התמונה כדי לדפדף בעיתון באופן וירטואלי

קרן נכי צה"ל ZDVF
אגודת הידידים בישראל
אגודת הידידים בישראל
תרמו לאירגון
תרמו לארגון נכי צה"ל
ארגון נכי צה״ל
חופשה בבית קיי
נצלו את ההטבה שמגיעה לכם וצאו לחופש

ערב הצדעה ייחודי לחברי הארגון בבנייני האומה בירושלים

2 אפריל

שבוע ההצדעה לנכי צה”ל שקיים ארגון נכי צה”ל הגיע לסיומו בשבוע שעבר עם קיום ערב הצדעה ייחודי בבנייני האומה בירושלים במעמד שר הביטחון, רא”ל במיל. אהוד ברק ובהשתתפותם של כ 2500 חברי הארגון ובני בנות זוגם. עם תחילת האירוע עלו לבמה ספורטאים, חברי הארגון, הצפויים לייצג את ישראל במשחקים הפרא- אולימפיים שיתקיימו בלונדון במסגרת אולימפיאדת 2012. ספורטאי הארגון העניקו אות הוקרה לאלופת העולם בשייט, לי קורזיץ וגולש הרוח המצטיין, נמרוד משיח שהמתינו על הבמה המרכזית לעליית הספורטאים. עוד במהלך הערב, התקיימו מספר הופעות רקדנים על כיסאות גלגלים: להקת ‘הורה גלגלים’ ולהקת גלגלי הקסם; כמו-כן הופיעה מקהלת הזמר של בית הלוחם חיפה והאירוע נחתם במופע של הזמר יהודה פוליקר.

נרשמה התרגשות רבה בקרב המשתתפים וניכר היה כי הושקעה מחשבה רבה בתכנון האירוע. “אני ממש מתרגש מהמעמד”, אמר מוטי, נכה צה”ל שישב באולם. “האירוע מחדיר גאווה בליבי על היותי חלק מארגון נכי צה”ל”, הוסיף. חיים בר, יו”ר ארגון נכי צה”ל: “אני נרגש מעצם קיומו של ערב ההצדעה ביום השמיני של חג החנוכה. חג זה מהווה סמל לשחרור לאומי, דתי ומוסרי ואין תפאורה ראויה יותר מעיר הקודש, העיר ירושלים. אנו עדיין חיים על חרבנו ואנו, חברי ארגון נכי צה”ל ובני המשפחות ממשיכים לשלם את מחיר קיומינו. שותפים למאבק זה בני כל העדות והדתות: יהודים ומוסלמים, דרוזים וצ’רקסים, נשים וגברים אשר תרמו בגופם ובנפשם לבניין העם והמולדת. בר ברך את מפקדי וחיילי צה”ל וכוחות הביטחון שעושים ימים ולילות לביטחון העם והארץ. אחל החלמה מהירה לפצועים וייחל כי השבויים והנעדרים ישובו לחיק משפחותיהם. עוד ברך יו”ר הוועידה והוועד הארצי של הארגון, מר שמעון נבון ושר הביטחון. בברכתו, התייחס כבוד השר לתופעת הדרת הנשים באמרו: ” אל מול ניסיונות הפסולים של הדרת נשים חשוב שנזכור ונזכיר גם כאן הערב, שגם בשדה הקרב ובבניין הכוח נשים היו שותפות תמיד לאורך כל תולדות המדינה למאמץ ולהקרבה” השר התייחס בדבריו לנכות צה”ל שלחמו והקריבו מגופן ונפשן וזכה לתשואות מהקהל.

כאמור, אירוע ההצדעה היווה את גולת הכותרת של שבוע הצדעה שקיים הארגון, לראשונה, למען עשרות אלפי החברים בו. במהלך שבוע החנוכה קיים כל מחוז מגוון פעילויות למען החברים בו. כך למשל, קיים מחוז הצפון אירוע ריקוד ושירה, הדלקת נרות בבסיסי צה”ל, מחוז ב”ש והנגב קיים ביחד עם בית הלוחם ב”ש אירועי הדלקות נר חגיגיות, באחד האירועים התקיימה הופעה של הזמר עמיר בניון בתל אביב התקיימה הופעה של היהודים עבור צעירי המחוז, מחוז השפלה קיים אירוע מיוחד לילדי החברים ועוד ועוד.

הנהלת הארגון מדווחת על היענות גבוהה במיוחד לכל הפעילויות וישנה כוונה לקיים את שבוע ההצדעה מידי שנה בחג החנוכה.

פרטי התקשרות ודרכי הגעה

דרך אהרון שולוב 2 ,ירושלים, מיקוד 91008
02-6750011
02-6435662
צור קשר