טיפולים טיפולי פיזיותרפיה והידרותרפיה

ביטאון הלוחם
ביטאון הבית

מוזמנים לצפות בגיליון האחרון של הביטאון

הקש/י על התמונה כדי לדפדף בעיתון באופן וירטואלי

קרן נכי צה"ל ZDVF
אגודת הידידים בישראל
אגודת הידידים בישראל
תרמו לאירגון
תרמו לארגון נכי צה"ל
ארגון נכי צה״ל
הצטרפו לקבוצת פייסבוק שלנו
ותיהיו מעודכנים בפעילויות ובאירועים

בחודש אפריל השנה, אחרי שנים של תכנון והחלטות, חלומות ותקוות, השיפוץ של מכון הפיזיותרפיה הסתיים.

למי שעדיין לא יודע, מכון הפיזיותרפיה של בית הלוחם ירושלים – בעצם המכון שלך, מפני שאנחנו משרתים אותך – נמצא בקומה התחתונה בצד דרומי של הבניין ליד מחלקת האחזקה. הרבה מהשינויים בעקבות השיפוץ אינם נראים לעין. נוספו ארונות בחדרים כך שכל הציוד מאוחסן בתוכם ואינו מפוזר על הרצפה כמו קודם. דלפק הקבלה של ריקי, המזכירה המדהימה שלנו, כבר לא בתוך הכלוב שהיה. המשרד הקודם היה כל כך קטן שהאכיל בקושי שני אנשים וכניסה לא היתה נגישה לאנשים בכסאות גלגלים.

יש פינת המתנה קטנה בכניסה המספקת מקום למלווים לחכות ולא בתוך אולם הטיפולים, ומי שמגיע מעט לפני זמן הטפול יכול לשבת בנוח ולפנק את עצמו בשתייה חמה או קרה.

כל המקום נגיש לכסאות גלגלים מהדלת הזזה בכניסה. יש לנו משרד קטן אך נגיש הנותן אפשרות לקבל מטופל חדש, לראיין אותו ולשמוע על פציעותיו ובעיותיו בפרטיות, כמו כן ניתן לנהל דיון על מטופל או לשוחח עם רופא מבלי שכל העולם שומע את השיחה.

האולם פנוי ולא מבולגן נותן למטופל אפשרות לתרגל הליכה למרחק של 10 מטר דבר שרצוי לפי כל המחקרים, קודם בקושי היו לנו 6 מטרים. יש לנו מספיק מקום לתרגול על כדור התעמלות גדול – קודם נדרשנו לחפש חדר אחר בבית הלוחם לטפול זה. עכשו יש לנו מספיק מקום להרכיב מערכת WII ו-WII FIT תוכנה ממוחשבת של משחקים המאפשרת למטופל לתרגל שווי משקל, קואורדינציה, קשב וריכוז דרך משחקים מעניינים, מאתגרים תוך כדי משוב על הביצוע.

רכשנו מיטת פילאטיס. היתרונות המלאים של המיטה הזו יפורטו במאמר בהמשך. שני מכשירים חדשים אלו יחד עם השיפוץ הכולל מעלה ברמות את רמת הטפול שאנו מעניקים למטופלים שלנו. הטפול יותר מעניין, יותר מאתגר, יותר מגוון ויותר מגרה.

אנו גאים לשרת את המטופלים שמכירים אותנו היטב ולמי שטרם הכיר אותנו אך זקוק לטפול נשמח לקבל אותך בזרועות פתוחים. נשמח להראות את המכון המשודרג שלנו, בו אנו כל כך גאים.

טיפול ניתן למי שיש לו התחיבות של משרד הביטחון.
למי שאין ולכל בני משפחתו טפול ניתן בתשלום מסובסד.

יש להתקשר לריקי כדי לקבוע טפולים. כמו תמיד אנו לרשותכם.
נא להתקשר ימי א-ה בין השעות 8:00 לבין 13:00 למספר 02-6750024.

טיפולי הידרותרפיה

בבריכת השחייה ניתנים טיפולי הידרותרפיה לחברי הארגון בכפוף להפניות משהב”ט, וכן לחברי הבית ובני משפחותיהם בתשלום.

הטיפול מתבצע בבריכה מקורה ומחוממת, בידי צוות פיזיותרפיסטים והידרותרפיסטים מוסמכים.

הטיפול ההידרותרפי מתאים לבעיות אורטופדיות ונוירולוגיות שונות ומתבצע תוך ניצול התכונות הפיזיקליות של המים (חום המים, לחץ הידרוסטאטי וכח הציפה) למטרות שיקומיות הכוללות חיזוק, הפחתת כאב, תרגול שיווי משקל, סיבולת איירובית ושיקום יכולת התנועה.

לקביעת טיפולים : 02-6750042
דואר אלקטרוני: Hydro.bj@beit-halochem-j.org.il

פרטי התקשרות ודרכי הגעה

דרך אהרון שולוב 2 ,ירושלים, מיקוד 91008
02-6750011
02-6435662
צור קשר